Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
LinkMenų fabrikas Projektai

Projektai

„VGTU Formula Student Racing team“ pradeda elektrinio sportinio automobilio projektavimo darbus naujame VGTU „LinkMenų fabrike“. Komandą sudaro studentai iš transporto inžinerijos, mechanikos, elektronikos, kūrybinių industrijų ir architektūros fakultetų. Jau šių metų vasarą komanda dalyvaus kasmetinėse varžybose Italijoje.
 
Daugiau informacijos čia.
„Lazdynų laivą“ per 2 savaites sukonstravo 11 VGTU studentų. Prie idėjos įgyvendinimo prisidėjo Vilniaus miesto savivaldybė bei „Lazdynų būstas“, techninius darbus studentai atliko pasinaudodami neseniai duris atvėrusio VGTU „LinkMenų fabriko“ erdve bei technika.
Partneris UAB „Baltic Pallets“ mums parūpino medinių palečių, kurias VGTU „LinkMenų fabriko“ komanda kūrybiškai pavertė baldais. Tai tik vienas iš būdų, kaip galima kūrybiškai pasinaudoti mūsų kūrybiškumo ir inovacijų centro erdvėmis.
Prisidėjus VGTU studentams automobilio vidaus degimo variklis buvo konvertuotas į elektrinį. Šis elektromobilis, kuris jau spėjo aplankyti kelis renginius, buvo pritaikytas kaip portabili autonominė krovimo stotelė, mobiliesiems įrenginiams krauti. Tai lėmė, kad vienu metu gali būti įkrauti 26 mobilieji telefonai, o iš viso su vienu akumuliatoriumi galima pakrauti apie 1000 įrenginių. 
Projekto „isort“ sukurta rūšiavimo sistema, skirta medžiagoms, kurios gali būti perdirbamos. Pagrindinis jų produktas – lengvai prisitaikantis ir sulankstomas rėmas įvairiems šiukšlių maišams - „Spider bin”. Bendradarbiaujant su projektu „isort“ VGTU „LinkMenų fabrike“ pasaulį išvydo atnaujintas ir patobulintas „Spider bin” plastikinis prototipas.
Blynų spausdintuvas (ploteris), sukurtas taikant CNC (angl. computer numerical control), todėl blynai spausdinami su įvairiais atvaizdais. Šis spausdintuvas leis pajusti kūrybinį džiaugsmą ir, naudojant miltus, vandenį bei kiaušinius, iš labai arti susipažinti su naujausiomis technologijomis.
VGTU „LinkMenų fabrike“ buvo sukurta binauralinė garso įrašymo bei perteikimo technologija, kuri leidžia sukurti itin tikrovišką 3D garso efektą. Klausytojai gali pasijusti tarsi būtų toje pačioje erdvėje šalia grojančio ar dainuojančio atlikėjo.
Tylieji triukšmadariai – instaliacija, kuri leidžia išgirsti tai, kas paprastai negirdima. Kasdien mus supranti, iš pirmo žvilgsnio tyli buities elektronika iš tiesų yra gana triukšminga ir pasiryžus pagaliau atskleisti šį savo veidą.
  • Puslapio administratoriai:
  • Lina Pečiūrė
  • Mykolas Bistrickas
  • Eglė Girdzijauskaitė
  • Ramunė Uždavinytė
  • Justė Kareivaitė