Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
LinkMenų fabrikas Kūrėjams Vykdyti projektai
Vykdyti projektaisocial media, youtube iconintsagram, social media iconfacebook, social media icon
Dance for the Dawn
Uždavinytė Ramunė nuotrauka.
 
Kai „Burning Man LT“ narys Karolis Misevičius pravėrė VGTU „LinkMenų fabriko“ duris ir pasidalino savo idėja legendiniam „Burning Man“ festivaliui, visa fabriko komanda visomis prasmėmis užsidegė ir entuziastingai ėmėsi darbo. Inžinieriai braižė instaliacijos maketus, ieškojo kūrybinių bei techninių sprendimų, sukūrė ir įgyvendino mechaninę bei elektroninę instaliacijos dalis. Nemaža dalis praktikantų prisidėjo prie projekto vizualinio identiteto kūrimo: kūrė būsimojo projekto vizualizacijas, dokumentavo projeto eigą bei kūrė pristatomuosius video. Daug dėmesio buvo skirta ir papildomo finansavimo paieškai, projekto viešinimui apskritai.
 
Sritys: mechanika, elektronika, audio, foto/video, vadyba
Daugiau informacijos čia.
 
Vyčio paramos fondo skelbtas konkursas Vyčio paminklui Lukiškių aikštėje išrinkti susilaukė nemažai visuomenės dėmesio. 
Šiame konkurse dalyvavo ir garbingą antrąją vietą jame užėmė VGTU Architektūros inžinerijos katedros docentas Gitenis Umbrasas, kuris konkursui pasiūlė skulptūrą  „Baltai“.
Docento skulptūros idėja buvo išpildyta VGTU „LinkMenų fabrike“, kur kartu su „3D creative“ specialistais buvo atlikti modeliavimo ir gamybos darbai.
Nugalėtoju komisija išrinko Nacionalinės premijos laureato Arūno Sakalausko kūrinį „Laisvės karys“.
 
Sritis: 3D spauda
Daugiau informacijos čia.
Vytis
Uždavinytė Ramunė nuotrauka.
V. Bareikio vaizdo klipas
Uždavinytė Ramunė nuotrauka.
 
Ar gali būti kas juokingiau,
kaip teisė žmogui mane užmušti dėl to,
kad jis gyvena anapus vandens
ir kad jo valdovas kariauja su manuoju,
nors aš prieš jį neturiu jokių priekabių?
Blezo Paskalio žodžiai klipo pradžioje puikiai perteikia dainos toną. Net trimis kalbomis suskambanti, susimąstyti priverčianti ir sielos gelmes paliečianti - būtent tokia Vido Bareikio klausytojams pasiūlyta „Soldat“ (5nizza) interpretacija. 
Tiek dainos įrašymui, tiek ir video klipo filmavimui buvo pasirinktos „LinkMenų fabriko“ erdvės. 
 
Sritis: video, audio
Video klipą galima pamatyti čia.
 
4G interneto greičiu važiuojantis Nissan automobilis, net 11 metrų ilgio - ilgiausia kada nors uždaroje patalpoje panaudota - asmenukių lazda, telefono baterijos krovimas minant dviračio pedalus, savadarbė Bluetooth garso kolonėlė, virtualio realybės akinių konstravimas - tai eksperimentai, kuriuos kartu su VGTU „LinkMenų fabriko“ komanda įgyvendino Tele2 inovacijų biuras. 
Arnoldo Lukošiaus  „vadovaujamo“ Tele2 inovacijų biuro tikslas yra ne tik supažindinti visuomenę su naujausiomis technologijomis, tačiau ir jas pristatyti paprastai bei suprantamai: džiaugiamės galėdami prisidėti prie šio tikslo siekimo.
 
Sritis: mechanika, elektronika, vadyba
Plačiau su eksperimentais galima susipažinti čia.
Tele2 inovacijų biuro eksperimentai
Uždavinytė Ramunė nuotrauka.
Projektas „Dėlionė​“
Vydraga remix contest
 
Folkloro ansamblis „Vydraga“ ir leidybinė kompanija „Zona“ organizavo viešą lietuvių liaudies muzikos remiksų konkursą, kurio pagrindinis tiklas buvo paskatinti muzikos kūrėjus naudoti lietuvių liaudies muzikos instrumentų motyvus savo kūriniuose.
Šiam konkursui skirti muzikiniai motyvai buvo įrašyti VGTU „LinkMenų fabriko“ audio ceche. Projektą įgyvendimo net šešiolika VGTU Renginių inžinerijos specialybės pirmo ir antro kurso studentų, kurie per du mėnesius, vadovaujami cecho vedėjo Manto, ne tik įrašė visus 29 folkloro ansamblio repertuaro kūrinius, tačiau ir padarė preliminarius jų suvedimus.
 
Sritis: audio
Įrašus galima rasti čia.
 
Dovilė Butnorienė su vyru Mindaugu sukonstravo papuošalą - įrenginį, kurį paspaudus artimajam yra išsiunčiamas pagalbos prašymas su tikslia žinutę siunčiančio asmens buvimo vieta. 
Papuošalas susilaukė nemažai visuomenės dėmesio, apie jį jau rašė JAV, Šveicarijos, Italijos bei ispanijos spauda, o keli stambūs juvelyrikos tinklai - tarp kurių buvo ir „Thomas Sabo“ - jau išreiškė norą prekiauti šiais amuletais.
Siekdami prisidėti prie startuolio sėkmės VGTU „LinkMenų fabriko“ komandos nariai kartu su VGTU studentų grupe nufilmavo, o vėliau sumontavo reklaminį video klipą apie šią neįtikėtiną gyvybę saugančią apyrankę.
 
Sritis: video
Daugiau informacijos čia.
Gyvybę sauganti apyrankė 
Uždavinytė Ramunė nuotrauka.
Komiksas
Uždavinytė Ramunė nuotrauka.
 
Trys „Demola“ projekto dalyviai - Steponas, Elvis ir Denis - suskaičiavo savo emigravusius draugus ir nusprendė, kad tai yra problema, kurią būtina spręsti. Neradę jokių ryškesnių iniciatyvų, prisidedančių prie šios problemos sprendimo, studentai nusprendė imtis ne visai tradicinių problemos sprendimo būdų ir išleido komiksą „Petriuko nuotykiai“.
Komiksas buvo sumaketuotas bei atspausdintas VGTU „LinkMenų fabriko“ reklamos ceche. Čia dienos šviesą išvydo ir komiksui antrinantys lipdukai bei ženkliukai. 
Siekiant užtikrinti komikso prieinamumą, jis papildomai buvo patalpintas ir internetinėje erdvėje. 
 
Sritis: spauda
Daugiau informacijos čia.
 
Su VGTU studentų pagalba paprastas automobiliukas virto portabilia autonomine krovimo stotele, skirta krauti mobiliesiems įrenginiams.
Studentų grupė, padedama patyrusių VGTU „LinkMenų fabriko“ darbuotojų, automobilio vidaus degimo variklį konvertavo į elektrinį: šis „nedidelis“ pakeitimas lėmė galimybę vienu metu įkraudinėti net 26 mobiliuosius telefonus.
Iš viso, vieno akumuliatoriaus pagalba galima pakrauti apie 1000 įrenginių: turbūt nenuostabu, kodėl VGTU „LinkMenų fabriko“ automobiliukas yra toks populiarus įvairiuose renginiuose.
 
Sritis: mechanika, elektronika
Smart'ą apžiūrėti ir savo telefoną pasikrauti galima čia.
Telefonų įkrovimo stotelė
Uždavinytė Ramunė nuotrauka.
Spider Bin
Uždavinytė Ramunė nuotrauka.
 
Urtės Šmitaitės suprojektuotas „Spider Bin“ - tai naujos kartos, universalus ir ekonomiškas antrinių žaliavų rūšiavimo sprendimas: lengvai surenkamas ir transformuojamas iš plokščios į tūrinę formą, lengvai pernešamas, tinkamas tiek naudojimui viduje, tiek ir lauke. 
Iš PHL plokštės gaminamas rėmas pjaunamas CNC staklėmis, todėl nereikalauja papildomo rankų darbo ir gali būti iš karto siunčiamas pirkėjui. Aptartasis rėmas, kiek patobulinus pirminį variantą, buvo išpjautas VGTU „LinkMenų fabrike“.
Konkurse „Jaunojo dizainerio prizas 2015“ dalyvavusiai Urtei produkto dizaino kategorijoje buvo įteiktas papildomas prizas.
 
Sritis: mechanika
Daugiau informacijos čia.
 
Tėčio noras nustebinti savo trimetę dukrą pasauliui padovanojo pirmąjį blynų spausdintuvą. 
Kaip alternatyva jam VGTU „LinkMenų fabrike“ taip pat buvo sukurtas blynų spausdintuvas (ploteris). Jis buvo kuriamas naudojant CNC technologijas, kurių pagalba blynų dizainas yra spausdinamas tiesiai iš kompiuterio. Norimą blynų dizainą galima pasidaryti patiems, naudojantis specialia programėle.
Tiesa, norintys pasimėgauti netradiciniais, technologiškai itin pažangiais blynais, turi apsiginkluoti kantrybe: priklausomai nuo norimo blyno dizaino sudėtingumo, jo gali tekti laukti net ir 15 min. Tačiau laukti tikrai verta!
 
Sritys: mechanika, elektronika
Daugiau informacijos čia.
Blynų spausdintuvas
Uždavinytė Ramunė nuotrauka.
  • Puslapio administratoriai:
  • Lina Pečiūrė
  • Mykolas Bistrickas
  • Eglė Girdzijauskaitė
  • Ramunė Uždavinytė
  • Justė Kareivaitė