Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
LinkMenų fabrikas Naujienos Naujas VGTU „LinkMenų fabriko“ ir „Tele2“ eksperimentas: į orą pakėlė namą

Naujas VGTU „LinkMenų fabriko“ ir „Tele2“ eksperimentas: į orą pakėlė namą

2018-02-27
Naujas VGTU „LinkMenų fabriko“ ir „Tele2“ eksperimentas: į orą pakėlė namą
Nuo šiol „Tele2“ vartotojai naudotis internetu galės ne tik laisvai visoje Lietuvoje, bet ir nemokamai. Tokią galimybę gaus „Tele2“ klientai, kurie turi ar turės bent tris vienu vardu registruotus telefono numerius – jiems telekomunikacijų bendrovė dovanos „Laisvo interneto“ paslaugą.

„Tele2“ rinkodaros direktoriaus Mindaugo Savicko teigimu, „Laisvo interneto“ galimybes atskleidė ir naujas „Inovacijų biuro“ projektas, įgyvendintas kartu su Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kūrybiškumo ir inovacijų centru „LinkMenų fabrikas“ – oro balionu skraidinamas namas. Net į pusės kilometro aukštį galintis pakilti namas – jau trečiasis „Inovacijų biuro“ projektas, prie kurio dirbo net 20 patyrusių technikų komanda.

„Turėjome tikslą įrodyti, kad namams skirtas „Tele2“ internetas laisvai veikia ne tik bet kurioje Lietuvos vietoje, bet ir aukštai virš jos. Tereikia mobilaus modemo. Šis sudėtingas projektas patvirtina – viskas įmanoma, kai turi profesionalų komandą iš VGTU „LinkMenų fabriko“. Prie projekto sėkmės smarkiai prisidėjo ir oreiviai: „Orobalionai.lt“ įkūrėjas Vytautas Samarinas bei oreivių klubo „Lituanica“ prezidentas Laurynas Komža“, – sakė „Tele2“ rinkodaros direktorius.

Techniniu projekto įgyvendinimu rūpinęsis VGTU „LinkMenų fabriko“ projektų vadovas Mykolas Bistrickas pasakojo, kad „Tele2“ ambicija sukurti skraidantį namą pareikalavo gerai pasukti galvą.

„Paprastai namas statomas tam, kad kuo ilgiau nejudėdamas stovėtų vietoje, o ne skraidytų. Bet jeigu jis turi kilti į orą, tenka keisti visą konstrukciją. O tai reiškia, kad įprastiniai sprendimai – nebetinkami. Pavyzdžiui, langai – namui leidžiantis ant žemės įprasti langai tiesiog išduš, nes susidariusi taškinė apkrova pakeičia įtempius ir viskas, kas trapu, skyla“, – apie namo kūrimo procesą pasakojo M. Bistrickas.

Anot jo, pagrindinis iššūkis buvo suderinti skraidančio namo saugumą ir svorį. Jei namas per sunkus – kilti negalima. Atmetus dalį konstrukcinių elementų, jis palengvėja, tačiau dėl to mažėja atsparumas, tad ir vėl kilti negalima. VGTU „LinkMenų fabriko“ komandai teko nemažai padirbėti, kol atrado tinkamą balansą tarp namo svorio ir jo atsparumo smūgiams, drėgmei bei trinčiai. 
  • Puslapio administratoriai:
  • Lina Pečiūrė
  • Mykolas Bistrickas
  • Eglė Girdzijauskaitė
  • Ramunė Uždavinytė
  • Justė Kareivaitė