Svetainės struktūra www.vgtu.lt Mano VGTU Medeinė
LinkMenų fabrikas Naujienos VGTU Startuolių kūrimas ir Ilja Laurs: ledai pralaužti!

VGTU Startuolių kūrimas ir Ilja Laurs: ledai pralaužti!

2017-09-15
VGTU Startuolių kūrimas ir Ilja Laurs: ledai pralaužti!
Rugsėjo 14 d. pasidalinti verslo kūrimo patirtimi į Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU) atvyko ne vieną startuolį išauginęs rizikos kapitalo fondo „Nextury Ventures“ įkūrėjas, verslininkas Ilja Laurs. Paskaitos metu jis pristatė pasaulio mokslo ir inovacijų strategijas šalių lygmenyse, rinkų palyginimą ir vyraujančias tendencijas. I. Laurs džiaugėsi, kad VGTU bei „Nextury Ventures“ rizikos kapitalo fondas sutarė dėl bendradarbiavimo taškų kuriant bei auginant bendrus startuolius. Teisinė bazė universitetuose dažnai nėra paruošta bendradarbiavimui su investuotojais, tačiau VGTU pralaužė ledus, todėl nėra jokių kliūčių kurti startuolius kartu su investuotojais.
 
Susirinkusiesiems I. Laurs akcentavo, kad kuriant startuolį svarbiausia yra įsisąmoninti trys dalykus: 1) norint kurti verslą nebūtina turėti idėją, nes jų yra daugiau negu norinčių jas realizuoti, tad galima prisijungti prie komandų kurie jau kažką kuria; 2) reikia pasiryžti investuoti savo laiką ir apie 6 mėn. dirbti prie idėjos įgyvendinimo savo sąskaita; 3) itin svarbi kūrėjo motyvacija, nes tik turint stiprų norą ir degančias akis galima pasiekti tikslų.
 
I. Laurs paskaita buvo įvadas į naują VGTU Verslo vadybos fakulteto (VVF) siūlomą studijų dalyką – „Startuolių kūrimas“ (angl. „Desigh Thinking for Start-ups“). Jį pristatydama VGTU VVF dekanė prof. Jelena Stankevičienė pasidžiaugė, kad VGTU studentai turi puikias galimybes pirmus verslo žingsnius padaryti dar universitete, mat čia vienoje vietoje susitinka įvairiausių sričių specialistai – būsimieji inžinieriai, mechanikai, architektai, logistai, aviatoriai, komunikacijos specialistai, vadybininkai, finansininkai ir kitų sričių atstovai. VGTU tampa išskirtine vieta rasti bendraminčių ir suburti sėkmingą verslo komandą.
 
Studentus su startuolių kūrimu supažindins ilgametę patirtį versle, verslo idėjų generavimo bei komercinimo srityje turintys dėstytojai – Skirmantas Maulevičius ir Lidija Kraujalienė. Studentus konsultuos Žinių ir technologijų perdavimo centro atstovė – Margarita Prokopovič.
 
Kuo išskirtinis „Startuolių kūrimas“  studijų dalykas?
 • Gali dalyvauti visi VGTU fakultetų studentai;
 • Daugiau nei 50 proc.  teorijos bus pateikiama per praktinius verslo pavyzdžius, vyks susitikimai su svečiais iš verslo pasaulio;
 • Komandinis darbas grupėse (iššūkiai dirbti su komanda + skirtingų specialybių studentų apsikeitimas patirtimi);
 • Studijų vieta – šiuolaikiška erdvė kūrybiškumo ir inovacijų centre VGTU „LinkMenų fabrikas“. Čia yra įkurtos ne tik naujoviškos laboratorijos idėjos realizavimui, bet ir darbo vietos startuoliams plėtoti savo verslą.
 
VGTU studentai savo idėjas visada gali registruoti VGTU Idėjų banke ČIA. Kviečiame aktyviai dalyvauti !
  • Puslapio administratoriai:
  • Lina Pečiūrė
  • Mykolas Bistrickas
  • Eglė Girdzijauskaitė
  • Ramunė Uždavinytė
  • Justė Kareivaitė